DALĪBNIEKU ATLASES KONKURSA NOLIKUMS

IEKŠĒJIE NOTEIKUMI

Rīgā



 

15.07.2025.


 

RĪGAS OSTVALDA  VIDUSSKOLAS ERASMUS+ PROGRAMMAS PROJEKTA

 "Demokrātija un jauniešu līdzdalība: pilsonisko prasmju veidošana starpkultūru sadarbībā"

 DALĪBNIEKU ATLASES KONKURSA NOLIKUMS


 

Izdots saskaņā ar Valsts Izglītības attīstības aģentūras Lēmumu Nr.8.-17.1/1729 par Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) skolu sektora projekta pieteikuma Nr.2024-1-LV01-KA121-SCH-000203828 apstiprināšanu

 

  1. Vispārīgie jautājumi

 

  1. Nolikums nosaka kārtību, kādā tiek organizēta Rīgas Ostvalda  vidusskolas (turpmāk – skola) Erasmus+ projekta  Nr.2024-1-LV01-KA121-SCH-000203828 “Demokrātija un jauniešu līdzdalība: pilsonisko prasmju veidošana starpkultūru sadarbībā (turpmāk – projekts) dalībnieku atlase.

 

  1. Projekta mērķis

 

  1. Projekta “Demokrātija un jauniešu līdzdalība: pilsonisko prasmju veidošana starpkultūru sadarbībā” skolēnu mobilitātes galvenais mērķis ir  dot jauniešiem iespēju aktīvi izzināt un piedzīvot demokrātiju, veidot atbildīgu attieksmi pret sabiedrību un apkārtējo vidi, kā arī attīstīt prasmes, kas nepieciešamas mūsdienu pilsonim – kritisko domāšanu, komunikāciju, starpkultūru sapratni un spēju sadarboties dažādā vidē.

 

  1. Projekta uzdevumi

 

  1. Projekta laikā ir plānota skolēnu mobilitāte, kuras uzdevums ir  veicināt skolēnu izpratni par demokrātijas principiem, cilvēktiesībām un pilsoniskajām vērtībām, attīstīt skolēnu pilsoniskās prasmes – līdzdalību, kritisko domāšanu, argumentēšanu, līderību un sadarbību, stiprināt starpkultūru kompetenci un cieņpilnu attieksmi pret kultūru dažādību, radīt iespējas jauniešiem sadarboties ar vienaudžiem no citām valstīm, apmainoties ar pieredzi un idejām par aktīvu pilsonību, iepazīstināt skolēnus ar vietējo sabiedrību un demokrātijas izpausmēm savā apkārtnē, veicināt medijpratību un spēju analizēt informāciju, atpazīt dezinformāciju un izteikt viedokli atbildīgi, iesaistīt skolēnus radošos un praktiskos uzdevumos, īsfilmas veidošanā, darbnīcās un diskusijās par pilsoniskām tēmām.

IV Konkursa norise

 

  1. Saskaņā ar projekta pieteikumu atlases konkursā tiek aicināti piedalīties skolas  8.- 12.klases skolēni  individuāli. 

 

  1. Konkursa  uzdevumus skolēniem   -  izveidot trīs minūšu īsfilmu latviešu valodā par savu rajona vīziju un ieguldījumu; uzrakstīt motivācijas vēstuli piedalīšanai projektā latviešu valodā; prezentēt savu filmu un motivāciju angļu valodā.


 

  1.  Atlasot  dalībniekus  skolēnu mobilitātei    skolotāju žūrija  arī   ņems  vērā   pretendentu vidējo atzīmi  2024./2025.m.g.  un  aktivitāti  skolā  (  sasniegumi  pilsētas/valsts olimpiādes, aktīvs darbs skolas pašpārvalde, sasniegumi   sporta dzīvē,     Ekoskolas  pasākumu organizēšana ).

 

  1.  Filma/ saite uz filmu  un motivācijas   vēstules skolēnu mobilitātei   iesniedzami laikā no 01.08.2025. līdz 15.09.2025. pulksten 15.00, Nataļjai  Likovskai   301. kabinetā vai uz e-pastu ostwald1853@gmail.com . Filmu   un motivācijas prezentācijas angļu valodā  no  16.09.25.  līdz  25.09.25.  


 

  1. Konkursa     rezultāti   tiks  izsludināti    līdz 01.10.2025.

 

  1. Konkursa skolēnu un skolotāju  pieteikumus vērtēs pedagogu žūrija  un  projektu koordinatore  J.Brusjaņina. 

 

  1. Konkursa rezultātu paziņošana notiks nākamajā dienā pēc izvērtēšanas lēmuma pieņemšanas, publicējot tos skolas mājas lapā      https://www.ostvalda.lv/lv 


 

  1. Konkursa atlases kritēriji

 

  1. Galvenie atlases kritēriji – motivācija un mērķis, mācību, sasniegumi mācībās un svešvalodas zināšanas vismaz B1 līmenī. Par priekšrocību tiks uzskatīta augsta motivācija uzlabot skolēnu pašpārvaldes  un Ekoskolas  darbību, kā arī vēlme projekta pieredzi izplatīt pēc iespējas plašākam interesentu lokam, iespēja uzņemt starptautiskos  partnerus.  
  2. Dalībai  skolēnu mobilitātei   tika izvēlēti  astoņi   8-12. klašu skolēnu. 


 

  1. Vispārīgi par mobilitātēm

 

  1. Projekta laiks: no 01.07.2024. līdz 30.06.2026..  24 mēnešu laikā tiks organizētas 4 pedagogu mobilitātes profesionālo kompetenču pilnveidei un 2  skolēnu mobilitātes  digitālās  prasmes pilnveidošanai, pilsoniskas līdzdalības  veicināšanai,  ekoloģisko problēmu risināšanai.
  2. Projekta dalībniekiem tiks segti ceļa, kursu (pedagogiem) un uzturēšanās izdevumi.
  3. Lai nodrošinātu prasmju un kvalifikācijas atzīšanu un apstiprināšanu, katram projekta dalībniekam pēc mobilitātes tiks izsniegts skolas apliecinājums un/vai Europass mobilitātes apliecinājums par dalību projektā.
  4. Projekta rezultāti tiks vērtēti pēc šādiem kritērijiem:

 

      17.1 pedagogu mobilitātēm:

  1. pārskats par mobilitātē gūto pieredzi un aktivitātēm (pedagogu pašvērtējuma anketa);
  2. novadītā semināra/ meistarklases/ individuālo konsultāciju kvalitāte;
  3. metodiskie materiāli.

 

      17.2 skolēnu mobilitātēm :

  1. video/ foto reportāžas;
  2. mobilitātes dalībnieku aptaujas rezultāti;
  3. pieredzes apmaiņas pasākums.

 

  1. Noslēguma jautājums

 

  1. Nolikums stājas spēkā ar tā parakstīšanas dienu.



 

Direktore

J.Ivanova